درمان موهای زائد

 

لیزر موهای زاید

موهای زائد چیست و به چه علتى بوجود مى آید؟

رشد غیرطبیعى موهاى بدن در خانم ها به شكل مردانه را پرمویى یا در اصطلاح علمى "هیرسوتیسم"(HIRSUTISM) مى گویند. گاهى در قسمت هایی از بدن خانم ها (صورت، پایین شكم، دست و پاها، وسط سینه و اطراف سینه ها، ناحیه ی كمر و قسمت بالاى پشت فرد)، كه باید موهاى كُركى و نرم و كم رنگ وجود داشته باشد، موهاى ضخیم و تیره دیده مى شود.

در مردان این قسمت ها پس از بلوغ پُر مو (با موهاى زبر) دیده مى شود و براى آنان اشكالی ایجاد نمى كند؛ ولى همین نواحى اگر در زنان دچار زبرى یا تیرگى و ضخامت قطر مو شود، غیرطبیعى جلوه مى كند و سبب نگرانى آن ها را فراهم مى كند كه البته در این گونه موارد، با بررسى وضعیت داخلى و هورمونى بدن فرد، علت رشد بیش از حد موهای زائد را می توان پیدا کرد و آن را درمان نمود

هورمون ها (به ویژه هورمون مردانه ی تستوسترون) باعث افزایش رشد موهاى زائد بدن می شود و بر رشد موهاى كركى خانم ها تأثیر مى گذارد و ضخامت آنها را بیش تر مى كند. برعكس آن، هورمون زنانه (استروژن) سبب نازك تر و كم رنگ تر شدن موهاى بدن مى شود و رشد آن را آهسته تر و كندتر مى كند. برخی براى از بین بردن موهاى زائد به راه كارهاى مختلفى روى مى آورند، اما به سبب ترشح هورمون یا جریان داشتن بیمارى، پس از مدت كوتاهی دوباره رشد موهاى زائد آغاز مى شود و از زیر پوست بیرون مى آید.

چه عواملى سبب بروز پرمویى و هیرسوتیسم در زنان مى شود؟

هورمون ها (به ویژه هورمون مردانه ی تستوسترون) باعث افزایش رشد موهاى زائد بدن می شود، بر رشد موهاى كركى خانم ها تأثیر مى گذارد و ضخامت آنها را بیش تر مى كند. برعكس آن، هورمون زنانه (استروژن) سبب نازك تر و كم رنگ تر شدن موهاى بدن مى شود و رشد آن را آهسته تر و كندتر مى كند. البته سایر هورمون ها (تیروئید، هیپوفیز و پروژسترون و... ) هم كم و بیش بر این جریان اثر مى گذارند و هر یك از آن ها اختلالاتى در اندام زنانه (به ویژه رشد موها ) به وجود مى آورند.

بهترین روش حذف موهای زائد چیست؟

افزایش روزافزون افرادی که در جستجوی روشهای بهتر، راحتتر،سریعتر، با تأثیر بیشتر و غیرتهاجمی تر کاهش موهای زائد هستندمنجر به گسترش بهره گیری از تکنولوژیهای مختلف از جمله سیستمهایIPL هستند. بطوریکه از سال 1996 درمان رویش موهای زائد به کمک این سیستم ها (لیزرها، IPL )به شدت گسترش یافته است.امروزه درمان موهای زائد با استفاده از دستگاههای لیزر مانند لیز دایود، لیزر الکساندرایت و IPL، طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا با توجه به نتایج حاصله، یکی از بهترین روش کاهش دائمی موهای زائدبه شمار می آیند که در عین موثربودن بدون عوارض درمانی است. علت آنکه استفاده از دستگاههای پیشرفته به این سرعت جایگزین روش های قدیم شده این است که به نسبت وقت و هزینه ای که صرف می شود هیچ روش دیگری از نظر تاثیر گذاری و ماندگاری و سرعت درمان، قابلیت رقابت با این دستگاهها را ندارد.

دستگاه لیزر Hair removal کل ساختار مو از ساقه( شفت) تا ریشه مو( فولیکول) را تحت تاثیر قرار میدهد. انرژی نور تابش شده در درجه اول توسط رنگدانه ها( ملانین های) فولیکول مو جذب می شود. با هدف قرار دادن ملانین فولیکول، گرمای جذب شده توسط آن باعث تبخیر پیاز مو و قسمت زیادی از ساقه مو می شود. همچنین به مویرگهای تغذیه کننده ریشه مو و عضله نگهدارنده آن آسیب وارد می کند. هرکدام از این دستگاهها به واسطه تکنولوژی به کار رفته درآن و نیز قابلیـت های دستـگاه ،جواب دهی متفاوتی در درمان موهای زائددارند. رنگ مو و رنگ پوست شخص در میزان اثر بخشی دستگاهها تاثیر گذار بوده و معمولا سخت ترین درمان ها متعلق به موهای نازک و روشن و رنگ پوست تیره است.

شرکت دره صنعت چه پیشنهاداتی برای این منظور دارد: 

Smooth cool

دستگاه Smooth cool ساخت شرکت Jeisys کره دارای FDA آمریکا می باشد .این دستگاه با قدرت زیاد با استفاده از cooling قوی و هوشمند و عمق نفوذ بالا قادر به حذف تمامی انواع مو در تمامی انواع پوست (همچنین موهای رنگ روشن و نازک مانند بالای لب و ...) می باشد. دستگاه Smooth cool قدرتمندترین IPL حال حاضر ایران است.

توضیحات بیشتر

Cellec

دستگاه Cellec ساخت شرکت Jeisys کره دارای هند پیسی با قابلیت تعویض فیلتر می باشد. این دستگاه با استفاده از هشت فیلتر طول موج های مختلف از 420-800nm قابلت درمان انواع ضایعات پوستی و حذف موهای زائد را دارد. همچنین ویژگی منحصر به فرد دستگاه استفاده از فیلتر های دو طرفه برای درمان ایمن و بدون عوارض آکنه و ضایعات عروقی می باشد.

توضیحات بیشتر

Cipl

دستگاه CIPL با قدرت بالا و با استفاده از cooling هوشمند انتخابی مناسب به منظور حذف تمامی انواع مو در تمامی انواع پوست می باشد

توضیحات بیشتر

Hybrid

دستگاه hybrid ساخت شرکت Jeisys کره ترکیبی از دستگاه cellec و smooth cool است. دستگاهی قدرتمند که برترین تکنولوژی های هر دو دستگاه را داراست و قدرتمندترین انتخاب برای هر دو منظور حذف موهای زائد و درمان ضایعات پوستی می باشد.

توضیحات بیشتر

Linscan808

این دستگاه diode 808nm ساخت کشور آلمان و دارای FDA آمریکا ، دستگاهی کاملا متفاوت با سایر دایودهای موجود در با زار می باشد. تکنیک اسکنری این دستگاه باعث وجه تمایز آن با سایر دستگاه ها شده است. این تکنیک قابلیت تخلیه انرژی J\cm2 100 را بر روی اسپات سایز 7.5 cm2(بزرگترین اسپات سایز موجود ) دارا ست و همچنین به سبب این تکنینک منحصر به فرد دستگاه بدون نیاز به ژل بدون ایجاد سوختگی جهت درمان استفاده می گردد.

توضیحات بیشتر

Epicare Family

دستگاهی قدرتمند ساخت آمریکا ، دارای FDA و مجهز به cooling آلمانی بسیار قوی است. این دستگاه با توان بالا و تنظیمات تمامی پارامترهای موجود جهت درمان قادر به حذف کامل موهای زاید برای انواع تیپ پوستی می باشد از ویژگیهای منحصر به فرد این دستگاه تخلیه انرژی در اسپات سایز 18mm با انرژی 21 با سرعت 3Hz است.

توضیحات بیشتر