جوانسازی

 

جوانسازی

علت ايجاد چين و چروک و خطوط چهره در پوست صورت چيست ؟ اپيدرم خارجي ترين لايه پوست بوده و شکل و حالت آن وابسته به لايه زيرين آن يعني درم مي باشد . درم از مقادير زيادي پروتئين هاي رشته اي در يک ماده زمينه اي تشکيل شده است . پروتئين هاي موجود در درم، سبب حفظ شکل و قوام پوست مي شوند و در نتيجه پوست نرمال، پس از کشيده شدن به جاي اوليه خود باز مي گردد. مهم ترين اين پروتئين ها کلاژن و الاستين هستند . در پوست و بافت همبند ، رشته هاي کلاژن مرتباً تخريب و بازسازي مي شوند .

عوامل ايجاد کننده چين و چروک صورت سن دقيق پيري و ايجاد چين و چروک مشخص نيست و زمان آن در همه افراد يکسان نيست . وراثت، تماس با اشعه خورشيد و اشعه UV، رژيم غذايي، شرايط محيطي و ميزان مراقبت فرد از پوست، در تعيين اين زمان نقش موثري دارند .

جوانسازي پوست امروزه براي جوانسازي پوست و درمان چين و چروک، روش‌هاي غير تهاجمي بسياري بکار گرفته مي‌شود. تکنيک‌هاي متعددي از درمان که شامل استفاده از انواع ليزر تا دستگاه هاي RFو استفاده از تکنیک هایفو و IPL جهت کاهش اثر ظاهري خطوط روي پوست صورت و بدن وجود دارد؛ روش کار هر چه که باشد نتيجه کار پوستي شفاف، صاف و جوان‌تر خواهد بود. هدف در تمامی موارد جوانسازی پوست، درمان چین و چروک و از بین بردن خطوط سطحی روی پوست صورت است. از دیگر مزیت های استفاده از لیزرهای جوانسازی ، برطرف نمودن ترک های پوستی (استرچ مارک ها، استریا)، درمان انواع اسکارها مانند جای جوش، اسکار جراحی و .... می باشد.

درمان با استفاده از تکنیک IPL: با استفاده از دستگاههای IPL نظیر Smoothcool, cellec, ultraciplوSmoothcool hybrid می توان طول موج مناسب برای اثر گذاری بر ساختار کلازن های موجود در پوست را انتخاب کرده و با تابش نور موجب تحريک فيبروبلاستها شده که در نتیجه کلاژن سازی را در درم فعال می کند .

درمان با استفاده از Edge fractional: به کمک اين دستگاه، نور ليزر به تعداد زيادي پرتوهاي باريک‌تر به نام ميکروپرتو (Microbeam) شکسته مي‌شود. زماني که اين ميکروپرتوها به سمت پوست تابانده مي‌شوند، بخشي از نواحي را تحت تأثير قرار داده و از بخشي ديگر عبور نمي‌کنند. عبور پرتوهاي ليزر از پوست، ستون‌هايي خالي بر جاي مي‌گذارد که به دليل عمق 1000 ميکروني به تسريع ساخت کلاژن و در نتيجه جوانسازي پوست و درمان چين و چروک کمک مي‌کند. به علاوه همان نقاط سالم نيز در بالا بردن سرعت روند ترميم پوست تأثير زيادي خواهند داشت.

درمان با استفاده از راديوفرکانسي : براي پوست‌هاي افتاده، يکي از بهترين راه‌کارها گرماي حاصل از انرژي راديوفرکانسي به پوست مي‌باشد که مي تواند اين انرژي با کمک سوزن هایی در حد میکرون دستگاه اینتراسل(INTRAcel) و يا پروب هاي تماسی دستگاه اینتراژن(INTRAgen) منتقل شود . گرما حاصله از تابش امواج RF منجر به تحريک توليد کلاژن و سفت‌تر شدن پوست مي‌گردد. افتادگي پلک از جمله مواردي است که با راديوفرکانسي يا همان RF پاسخ مي‌دهد.

درمان با استفاده از تکنیک هایفو: دستگاه اولتراسل (Untracel)، آخرين و به روز ترين تکنولوژي جهان در زمينه جوانسازي پوست است. تکنولوژی هايفو( HIFU ) بکار رفته در اولتراسل(Ultracel) درمان غير تهاجمی براي جوانسازي افتادگی پوست محسوب می شود. که با تاثیر مستقیم بر رو ي SMASپوست، سبب ايجاد گرما در منطقه مورد نظر شده و با اثر گذاری بر ساختار کلازن های موجود در SMAS موجب انقباض و بازسازی آنها می گردد.

شرکت دره صنعت چه پیشنهاداتی برای این منظور دارد:

Edge One

دستگاه Edge one ساخت شرکت Jeysis کره دارای FDA می باشد . در تکنیک co2 fractional ، دستگاه Edge one با قابلیت تنظیم تمامی پارمترهای مورد نظر اجازه درمان ضایعات (حتی حساسترین ها) را بصورت ایمن با نتیجه ای مطلوب میدهد. مد Edge pulse دستگاه قابلیت درمان با کمترین میزان عارضه جانبی را برای پزشک و بیمار فراهم می آورد

توضیحات بیشتر

Intracel

دستگاه Intracel ساخت شرکت Jeysis کره با قابلیت تنظیم عمق تابش قابلیت درمان به تناسب عارضه را فراهم میکند .دستگاه بصورت Non invasive با دو مد بایپلار و منو پلار و Invasiveبا سورنهای کتد شده ،علیق بارو کش طلا با دو مد بایپلار و منو پلار قابلیت درمان ایمن بدون عارضه و حساسیت پوستی را می دهد .همچنین جهت عملکرد بهتر ، سرعت بیشتر و نفوذ سوزن به عمق واقعی دستگاه مجهز به هندپیس مگنتیک می باشد.

توضیحات بیشتر

Intragen

دستگاه Intragen ساخت شرکت Jeysis کره دارای FDA می باشد جهت درمان چین و چروک دور چشم، دور دهان، منافذ باز پوست و .... استفاده می گردد . این دستگاه با عنوان (GrifFractional Radio Frequency)GFRبا ایجاد تخریب حرارتی به شکل شبکه ای در لایه درم فوقانی و با تابش بصورت منوپلار درمان در مناطق بزرگ با عمق زیاد را فراهم میکند.

توضیحات بیشتر

Ultracel

طی سالهای اخیر تجربه نشان داده است که سیستم هایفو به تنهایی پاسخگوی نیاز بیمار نبوده است و نیاز به درمان ترکیبی می باشد. شرکت Jeysis دستگاه Ultracelرا با سه هندپیس جوانسازی روانه بازار کرده است. این دستگاه شامل سه هندپیس Hifu،RF و GFRمی باشد که سه لایه پوست اپیدرم، درم فوقانی و SMAS را هدف قرار می دهد.

توضیحات بیشتر

Agate

دستگاه Agateدستگاه میکرودرم آبریشن با دوهندپیس(کریستال و پودری) بسیار پر قدرت ، انتخابی مناسب جهت جوانسازی با تحریک ساخت کلاژن ، روشن کردن پوست، بستن منافذ باز پوست و لیفتینگ و افزایش قوام پوست می باشد.

توضیحات بیشتر

Smooth cool

دستگاه Smooth cool ساخت شرکت Jeysis کره دارای FDA آمریکا می باشد .این دستگاه با قدرت زیاد ، عمق نفوذ بالا و با استفاده از هندپیس جوانسازی (560-900nm) و ایجاد حرارت باعت تحریک فیبروبلاست ها و منجر به کلاژن سازی می گردد. همچنین این دستگاه مجهز به مد P-Reborn جهت بستن منافذ باز پوست و شفاف سازی پوست می باشد. دستگاه Smooth cool قدرتمندترین IPL حال حاضر ایران است.

توضیحات بیشتر

Cellec

دستگاه Cellec ساخت شرکتJeysis کره دارای هندیسی با قابلیت تعویض فیلتر می باشد . این دستگاه با استفاده از هشت فیلتر با طول موج های مختلف از 420-800nmو مد منحصر به فرد Photo shower که انرژی طی 300 پالس در دقیقه بصورت یکنواخت تخلیه می شود موثر در جوانسازی و شفاف سازی پوست است.

توضیحات بیشتر

Hybrid

دستگاه hybrid ساخت شرکتJeysis کره ترکیبی از دستگاه cellec و smoothcool است . دستگاهی قدرتمند که برترین تکنولوژی های هر دو دستگاه را داراست و قدرتمندترین انتخاب برای هر دو منظور حذف موهای زائد و درمان ضایعات است.همچنین این دستگاه مجهز به مد P-Reborn جهت بستن منافذ باز پوست و شفاف سازی پوست می باشد.

توضیحات بیشتر

Tri-beam

این دستگاه ساخت شرکت Jeysis کره دارای FDA آمریکا می باشد . از طول موج 532nm می توان در در مان ضایعات پوستی و تونینگ استفاده کرد همچنین مد درمانی Gen Technique با استفاده از تکنیک Quasi-Long Pulse (پهنای پالس در حد 300 میکرو ثانیه ) در طول موج 1064nm ترکیب کاربردی از لیفتینگ و تونینگ ، الگوی جدیدی در کاربرد لیزر می باشد.

توضیحات بیشتر