برداشتن تاتو

 

برداشتن تاتو

پاکسازی تاتو

قرار گرفتن مواد رنگی با منشاء خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می شود که به این عمل خالکوبی یا تاتو می گویند. برای قرن‌ها تاتو طرحی دائمی روی پوست محسوب می‌شد كه پاك‌كردن آن را غیرممکن به نظر می رسید اما با پیدایش تكنولوژی لیزر، پاك‌كردن تاتو ممكن شد.

لک‌های پوستی نیز معمولا به تغييرات رنگي در پوست اطلاق می شودکه به شکل تيره شدن و گاهي بي‌رنگ شدن قسمت‌هايي از پوست خود را نشان مي‌دهند. شايعترين علت لک، جوش‌ها و ساير ضايعات پوستي هستند که پس از بهبودي منجر به تغيير رنگ دائمي مي شوند. با اين حال عوامل ديگري نيز در به وجود آمدن لک‌ها موثرند از جمله:

تابش مستقيم نور خورشيد

تغييرات هورموني مانند حاملگي و مصرف قرص‌هاي ضد بارداري

افزايش سن برخي بيماري‌هاي زمينه اي پوست مانند ويتيليگو و نوروفيبروماتوز

در درمان ضايعات پيگمانته خوش خيم و تاتو بر خلاف ليزر hair removal که واحد بزرگ ملانين هدف است، هدف قطعات کوچک ملانين که در ملانوسيتها، کراتينوسيتها و يا ماکروفاژهاي درمي هستند، مي باشد.

به علت کوچک بودن کروموفورهای ضايعات پيگمانته و تاتو، در حین درمان نيازمند تابش لیزر با مدت زمان بسيار کوتاه براي ايجاد درمان مناسب است بنابراين ليزر Q-Switch Nd:Ydg را که تابشی با سرعت بالا در حد Nanosecond دارد درمان اصلی برای پاکسازی تاتو وضایعات پوستی محسوب می شود.

درمان‌:

براي درمان انواع ضايعات پوستي و پاکسازی تاتو از ليزر Q-Switch Nd:Ydg کمک گرفته مي‌شود. اين دستگاه داراي دو فرکانس تابش نور متفاوت است که براي درمان اختلالات به وجود آمده در لايه درم و همچنين لايه اپيدرم پوست مؤثر مي‌باشد. امروزه استفاده از ليزر Q-Switch Nd:Ydg ،يکي از سريع‌ترين روش‌هاي درماني درماتولوژي محسوب مي‌شود. اين دستگاه براي انواع پوست با هر رنگي مناسب است. به جز درمان ضايعات پيگمانته پوست، از دستگاه Q-Switch Nd:Ydg در برطرف کردن تاتو و برداشتن خال‌هاي بزرگ نيز استفاده مي‌شود.

اکثر دستگاه‌هاي ليزر Q-Switch دو طول موج 532 نانومتر و 1064 نانومتر دارد. اين طول موج‌ها قابليت درمان ضايعات مختلف از تاتو گرفته تا خال‌هاي عميق را فراهم مي‌آورد. سلول‌هاي حاوي ملانين در اين ناحيه به شدت گرم شده و بدون اينکه بافت‌هاي ديگر آسيب ببينند، تخريب مي‌شوند. ملانين آزاد شده نيز توسط سيستم ايمني بدن پاکسازي و دفع خواهد شد. TRI-beam مي تواند بهترين گزينه براي درمان ضايعات پيگمانته بوسيله کيوسويچ باشد . طول زمان ارسال پالس در اين دستگاه بسيار کوتاه است. بعد از تنظيم طول موج مناسب، دستگاه تنها يک نقطه خاص را هدف قرار مي‌دهد. از ديگر ويژگي هاي اين دستگاه استفاده از مد فرکشنال برا ي درمان ايمن ضايعات ملاسما است .درمان با این دستگاه کاملا ایمن و بدون هیچگونه ضایعه می باشد.

دستگاه Tri Beam: دستگاه Tri Beam درمانی موثر و ایمن جهت پاک کردن تتوهای تیره برای پوستهای تیره میباشد این دستگاه دارای مد Top Hat Beam بوده که سببت تابش انرژی به صورت یکنواخت و برابر در سطح می شود . مد Rich PTP دستگاه با تابش دو پالس با سرعت 20Hzتاثیر فتواکستیک را به حداکثر می رساند بدون اینکه به بافتهای اطراف آسیبی وارد شود . این دستگاه دارای سه هندپیس مباشد و با تنظیمات بیشمار که بسیار ایده آل برای از بین بردن تتو می باشد.

  • Faster Toning/Safer Toning/More Effective Toning
  • 2 pulse/20Hz .powerful Rich PTP Toning
  • Fast and effective treatment

شرکت دره صنعت چه پیشنهاداتی برای این منظور دارد: 

Tri Beam :جهت درمان Freckle/Café au lait/ Lentigo/Age spot/Nevusota

این دستگاه ساخت شرکت Jeysis کره و دارای FDA آمریکا است که از طول موج 532nm می توان برای درمان پیگامانته های سطحی استفاده کرد همجنین مد تخصصی فرکشنال این دستگاه برای درمان ضایعات ملازما و پیگمانته های وسیع مورد استفاده قرار می گیرد.

توضیحات بیشتر